23. фебруара 2022. је у нашој школи обележен Међународни дан борбе против вршњачког насиља, познат још и као Дан розе мајица. Ученици су правили едукативни плакат, беџеве у виду розе мајице, писали поруке, а педагогица и директорка су одржале предавање о борби против вршњачког насиља ученицима виших разреда. Назив ,,Дан розе мајица” потиче из приче о канадском дечаку који је био предмет исмејавања и физичког злостављања од својих другара, јер је у школу дошао обучен у розе мајицу. Тако се обукао како би пружио подршку својој мајци која је оболела од карцинома дојке. Активисти су тада купили 50 розе мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршку дечаку. Ученици су почели и сами да долазе у школу облачећи розе мајице, које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама широм света.СТОП ВРШЊАЧКОМ НАСИЉУ! БУДИ ДРУГ!